Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) panaikino savo „Robinhood“ kriptovaliutos (RHC) tyrimą, nesikreipdama į vykdymo veiksmus. Šis žingsnis kyla dėl Komisijos pastangų nutolti nuo ankstesnio „reguliavimo vykdymo“ požiūrio pagal naują pramonei draugišką administraciją.
SEC uždaro „Robinhood“ kriptovaliutų tyrimą
Pirmadienį „Robinhood“ paskelbė, kad JAV SEC vykdymo užtikrinimo skyrius uždarė 9 mėnesių tyrimą dėl savo kriptovaliutų rankos, nesiimdama jokių vykdymo priemonių. 2024 m. Gegužės mėn. Komisijos darbuotojai paskelbė pranešimą apie šulinius „Robinhood“, nurodydami, kad jie rekomenduos SEC bylą vykdyti vykdymo veiksmus dėl tariamo vertybinių popierių įstatymų pažeidimo su savo JAV kriptovaliutų ranka.
Vasario 21 d. Reguliavimo agentūra atsiuntė laišką, kuriame pranešama RHC apie oficialią tyrimo išvadą, pridurdama, kad neketina judėti į priekį vykdant vykdymo veiksmus.
„Robinhood“ vyriausiasis teisinis, atitikties ir įmonių reikalų pareigūnas Danas Gallaghersas pareiškė, kad tyrimas „niekada neturėjo būti atidarytas“, tačiau plojo SEC sprendimą uždaryti jį be veiksmų.
Jis patvirtino, kad „Robinhood Crypto“ „visada turi ir visada gerbs federalinius vertybinių popierių įstatymus ir niekada neleistų vertybinių popierių sandoriams“, ir pridūrė, kad bet koks byla prieš firmos kriptovaliutą būtų nepavykęs. „Mes džiaugiamės matydami grįžimą prie teisinės valstybės ir įsipareigojimo sąžiningumui SEC“, – padarė išvadą Gallagheris.
X įraše „Robinhood“ generalinis direktorius ir įkūrėjas Vladimiras Tenev’as pavadino plėtrą „teisingumo ir teisinės valstybės pergale“.
„Reguliavimo pagal reguliavimą“ era?
Savo pareiškime „Robinhood“ teigė, kad jos kriptovaliutų ARM, skirtingai nei kitos platformos, laikėsi SEC, nepaisant ilgai nesutikimo su argumentu, kad dauguma skaitmeninio turto sandorių patenka į federalinių vertybinių popierių įstatymus.
Nors „Robinhood“ ilgą laiką nesutiko su argumentu, kad daugumos skaitmeninio turto sandoriai galioja federalinius vertybinių popierių įstatymus, RHC, priešingai nei kitos platformos, sunkių pasirinkimų nesuteikė tam tikrų produktų ir paslaugų, kurias SEC pagal ankstesnį pirmininko „Gensler“ yra vertybiniai popieriai, yra vertybiniai popieriai. vieši veiksmai.
Firma paragino SEC toliau tolti nuo savo „reguliavimo vykdymo“ požiūrio į „reguliavimą pagal reguliavimą“, kad rinkos dalyviams būtų suteikta „aiškumas ir tinkama skaitmeninio turto reguliavimo sistema“.
Ši plėtra seka SEC neseniai atmestą jos ieškinį „CoinBase“. Kaip pranešė „Bitcoinist“, „Exchange“ paskelbė apie jų 20 mėnesių trukmės teisinės kovos pabaigą po to, kai Komisija atskleidė savo planą atsiimti bylinėjimąsi.
2023 m. SEC teigė, kad platforma buvo neregistruota vertybinių popierių birža, pateikdama ieškinį dėl jos veiklos kaip neregistruoto tarpininko-prekybininko ir teisiškai parduodama neregistruotus vertybinius popierius per savo „Soding“ programą.
Nepaisant to, agentūros darbuotojai iš esmės susitarė atsisakyti ieškinio praėjusį penktadienį, tik SEC komisijos narių patvirtinimą laukia. Be to, Komisija ir „Binance“ du mėnesius sustabdė savo teisinę kovą, laukdami SEC kriptovaliutų darbo grupės veiksmų, nes jie galėtų palengvinti šio ir kelių kitų kriptovaliutų bylų sprendimą.
Reguliavimo agentūra taip pat paskelbė apie „Oyber“ ir „Beloving Technologies“ padalinio (CETU) sukūrimą, siekdama apsaugoti investuotojus ir kovoti su netinkamu elgesiu, susijusiu su kriptovaliutų ir dirbtiniu intelektu (AL).
Total crypto market capitalization is at $3.04 trillion in the one-week chart. Source: TOTAL on TradingView
Pateiktas vaizdas iš „NBC News“, „TradingView.com“ diagrama