Federaliniai prokurorai Brukline apkaltino JAV įsikūrusios kriptovaliutų bendrovės įkūrėją Iurii Gugnin, organizuodamas sudėtingą tarptautinės pinigų plovimo operaciją, kuri tariamai surinko daugiau nei 530 mln. USD sankcionuotų Rusijos bankų ir subjektų vardu.
Pasak CNBC pranešti Šiuo klausimu 38-erių Rusijos pilietis, gyvenantis Manhetene, buvo areštuotas ir areštuotas pirmadienį, kur jam buvo liepta laikyti be užstato laukiant teismo.
„Paslėptas nešvarių pinigų vamzdynas“
„Gugnin“ susiduria su 22-ojo skaičiaus kaltinimu, į kurį įeina kaltinimai dėl laido ir banko sukčiavimo, JAV sankcijų pažeidimų, pinigų plovimo ir neįgyvendino įpareigotų kovos su pinigų plovimo protokolais. Generalinio prokuroro padėjėjas Eisenbergas pareiškė:
Atsakovui pavesta paversti kriptovaliutų bendrovę slaptu nešvarių pinigų vamzdynu, perkeldamas daugiau nei pusę milijardo dolerių per JAV finansų sistemą, kad padėtų sankcionuoti Rusijos bankus ir padėtų Rusijos galutiniams vartotojams įsigyti jautrią JAV technologiją.
Anot prokurorų, Gugninas pasinaudojo savo įmonėmis – „Evita“ investicijomis ir „Evita“ mokėjimais -, kad galėtų apdoroti reikšmingus mokėjimus, tuo pačiu užtemdydamas lėšų kilmę ir tikslus. Tariamai nuo 2023 m. Birželio mėn. Iki 2025 m. Sausio mėn. Jis perėmė pinigus per įvairius JAV bankus ir kriptovaliutų biržas, visų pirma naudodamas „Tether’s Usdt StableCoin“.
Kaltinamasis aktas atskleidžia, kad „Gugnin“ klientams buvo asmenys ir įmonės, susijusios su sankcionuotomis Rusijos institucijomis, tokiomis kaip „Sberbank“, „VTB Bank“, „Sovcombank“, „Tinkoff“ ir valstybinė branduolinės energetikos įmonė „Rosatom“.
Kripto vykdomoji valdžia susiduria su 30 metų kalėjimo
Siekdamas vykdyti šią schemą, Gugninas tariamai klaidingai pateikė savo verslo, suklastotų atitikties dokumentų ir apgautas bankus ir skaitmeninio turto platformas, susijusias su jo ryšiu su Rusija.
Prokurorai tvirtina, kad jis paslėpė lėšų šaltinį per „Shell“ sąskaitas ir pakeitė daugiau nei 80 sąskaitų faktūrų, skaitmeniniu būdu pašalindamas Rusijos sandorio šalių tapatybes.
Tyrėjai taip pat atskleidė interneto paieškas, nurodančias Gugniną žinojęs apie jo susidūrusį patikrinimą, įskaitant tokius klausimus kaip „Kaip sužinoti, ar yra tiriamas prieš jus“ ir „Pinigų plovimo baudos JAV“.
Pažymėtina, kad Teisingumo departamentas pabrėžė, kad Gugninas palaikė tiesioginius ryšius su Rusijos žvalgybos tarnybų nariais ir pareigūnais Irane – datos, kurios neišskyrė asmenų į JAV. Jis taip pat kaltinamas palengvindamas jautrios JAV technologijos eksportą Rusijos klientams, įskaitant kontroliuojamus antiterorizmo serverius.
Jei tik nuteistas už kaltinimus dėl banko sukčiavimo, kriptovaliutas susiduria su įstatymais nustatyta maksimali 30 metų kalėjimo bausme. Tačiau, jei jis bus pripažintas kaltu dėl visų atvejų, jam gali būti atlikta daug ilgesnė bausmė, kuri galėtų būti ilgesnė už jo gyvenimą, pabrėždamas jam kaltinimų sunkumą.
Pateiktas vaizdas iš „Dall-E“, „TradingView.com“ diagrama

Redakcinis procesas „Bitcoinist“ orientuota į kruopščiai ištirto, tikslaus ir nešališko turinio pristatymą. Mes laikomės griežtų tiekimo standartų, ir kiekvienam puslapiui kruopščiai peržiūri mūsų geriausių technologijų ekspertų ir patyrę redaktoriai. Šis procesas užtikrina mūsų turinio vientisumą, aktualumą ir vertę mūsų skaitytojams.